moj-wlasny-blog blog

Majowe przemyślenia

przez , 30.kwi.2017, w Bez kategorii

Hej,

I znów zbierałem się do napisania kilka słów tak długo, że zapomniałem ile czasu mi to zajęło.
Od jakiegoś czasu jestem nieco posępny, czas tak szybko mija…

Ciekaw jestem czy tylko mnie dopada przygnębienie związane z metryką urodzenia. Z roku na rok człowiek starszy pomimo tego, że gdzieś w głębi siebie czuję się dużo młodziej.


Wiem na pewne sprawy nie mamy wpływu, biologia jest biologią. To tylko sprawia, że z dnia na dzień uzmysławiam sobie jak kruche i krótkie bywa życie… Będąc młodym człowiek pędzi za marzeniami łudząc się perspektywą długiego życia przed sobą. W całej tej pogoni zapomniana co jest naprawdę ważne jest w życiu – choć to jest rzeczą każdego z nas indywidualną. Na wiele spraw, zbiegiem lat patrzymy inaczej, nasze priorytety zmieniają poszczególne poziomy w tej naszej drabinie życia.

Patrząc na siebie, co było i ile czasu minęło, co osiągnąłem a czego nie… mogę powiedzieć „starał się chłop ale to nie wystarczyło” Czasem myślę, że oprócz zaangażowania i starania się trzeba czegoś więcej. Szczęścia, odpowiedniej chwili – która zdarza się raz w życiu, przychylnej gwiazdy…
Nie powiem, że nie osiągnąłem nic, że moje miejsce nie drgnęło ani odrobinę w tej podróży. Prawda jest taka, że najgorszą zmorą, która spędza mi uśmiech z twarzy jest czas, bo gdyby każdy z nas miał go chociaż dwa razy więcej, może mógłby osiągnąć nieco więcej.

Minęło 40 lat, nieubłagalnie i nieuchronnie w sumie każdego z nas to czaka – wiem.
Ale czy nie każdy  z Nas marzy o swoim kąciku na tym świecie? Kawałkiem dachu nad głową, bez obawy, że może zostać z niego „wyproszony”. Życie na wynajmowanym jest takie niepewne…
Co z tego że teraz schronienie nad głową jest, ale co będzie za miesiąc, za rok, za 5 lat. 
Wydaje mi się, nie mając normalnej rodziny, która wsparłaby w razie potrzeby, ani miejsca gdzie można by wrócić,  że pozostanie tylko iść pod most.
58
Ktoś pewnie zaraz by powiedział „jak sobie pościelisz tak się wyśpisz” i choć jest w tym wiele prawdy, nie można stosować tego do wszystkich. Czasem nawet chcąc coś kupić trzeba w miarę dobrze zarabiać a to mimo wszystko nie każdemu się udaje.
Więc co robić? Jak zaplanować przyszłość tą, która pozostała, by nie podzielić losu z istotami żyjącymi na ulicy…
Nie mam pojęcia na czyje siły i rozum obliczone jest ludzkie życie…

NIESTETY JA NIE WIEM I RECEPTY NA TO NIE MAM

:, , , , ,

Odpowiedz

Szukasz czegoś?

Użyj poniższego formularza:

Nadal nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zostaw komentarz w notce, lub skontaktuj się z nami a zajmiemy się tym.

Blogroll

Kilka bardzo polecanych stron...